Nowe przejście dla pieszych uruchomione zostało na drodze powiatowej przy szkole podstawowej w Radłowie. Rozwiązanie to powinno przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa.

Droga Ostrów-Koryta na terenie gminy Raszków należy do jednych z najruchliwszych na mapie komunikacyjnej powiatu. Dlatego mieszkańcy zabiegali o tę inwestycję od dawna. Oficjalne oddanie do użytku odbyło się 18 listopada 2019 r.

– Chociaż ta inwestycja kosztowała ok. 300 tys. zł, to mogę powiedzieć, że ma dla nas wartość milinów, gdyż dotyczy bezpieczeństwa najmłodszych. Dzięki życzliwości radnych powiatowych i dobrej współpracy z władzami Raszkowa udało się to zadanie zrealizować – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Zasadność budowy w kontekście bezpieczeństwa podkreślał także Jacek Bartczak Burmistrz Raszkowa.

Budowa sygnalizacji kosztowała ok. 340 tys. zł. Z czego 240 tys. pochodziło z budżetu Powiatu Ostrowskiego, a pozostałą kwotę dołożyły władze Raszkowa. Powstała nie tylko sygnalizacja, ale także zatoka autobusowa wraz z chodnikiem.

Ta inwestycja to dobra informacja dla ponad 260 dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej i przedszkola w Radłowie. Podkreślała to dyrektor szkoły Iwona Pasternak dziękując za zrozumienie potrzeb. I to nie oficjelom, ale dzieciom przypadł w udziale zaszczyt uruchomienia sygnalizacji i przejścia na ,,zielonym’’ po raz pierwszy.

Zobacz również: Nowy sprzęt od WOŚP w ostrowskim szpitalu /wideo/ /zdjęcia/
ŹRÓDŁOPowiat Ostrowski
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments