Od 22 lutego br. nowym prezesem WPK Sp. z o.o. w Skalmierzycach jest Małgorzata Torz-Franka, która zastąpiła na tym stanowisku Jana Magdziaka. Zarządzał on spółką od czasu powołania, czyli od 2001 roku.


Zmiana kadrowa na wspomnianym wyżej stanowisku to jedna z  pierwszych ważnych decyzji podjętych przez powołaną na Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników WPK przez reprezentującego Gminę i Miasto Nowe Skalmierzyce, czyli jedynego udziałowca spółki,  burmistrza Jerzego Łukasza Walczaka, nową radę nadzorczą. Obecny jej skład stanowią: Karolina Jaś, Miłosz Matysiak oraz Michał Nowak.

– Od nowego zarządu spółki oczekuję usprawnienia i poszerzenia jej działań oraz dobrej współpracy z samorządem. W kolejce stoi szereg wyzwań, między innymi przeprowadzenie analizy sytuacji finansowej oraz racjonalizacji wydatków, i – co nie mniej ważne  – analiza potrzeb mieszkańców oraz możliwość ich realizacji – powiedział burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

Burmistrz postanowił również o zmniejszeniu uposażeń – zarówno członków rady nadzorczej, jak i prezesa, które obniżono w stosunku do poprzedniego o kwotę ponad 3500 zł brutto. Jest to obecnie minimalne możliwe ustawowe wynagrodzenie dla osób kierujących spółkami.

Nowa prezes to absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W ostatnich latach pełniła funkcję członka zarządu, a od 2015 roku głównego specjalisty w ostrowskim przedsiębiorstwie WODKAN.
ŹRÓDŁOUMiG Nowe Skalmierzyce, Magdalena Kąpielska
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments