Od 1 marca w Gminie Ostrów Wielkopolski zmieniają się ceny za odbiór śmieci. Do tej pory stawka obliczana była od gospodarstwa domowego, teraz za odpady zapłaci każdy mieszkaniec. Na grudniowej sesji radni gminy Ostrów Wielkopolski uchwalili, że będzie to kwota 23 złotych.  

Do tej pory stawka za odpady wynosiła od 17 złotych dla jednej osoby zamieszkującej daną nieruchomość do 94 złotych dla 7 i więcej osób zamieszkujących dane gospodarstwo domowe. Od 1 marca ta stawka zostaje ujednolicona dla wszystkich mieszkańców i będzie wynosić 23 złote od każdej osoby. O dwa złote mniej zapłaci ten mieszkaniec, który ma kompostownik. Wówczas nie będzie otrzymywał brązowych worków na odpady BIO, jednak taka ulga obowiązuje wyłącznie w domach jednorodzinnych.

Radni gminy podejmując uchwałę o zagospodarowaniu odpadami komunalnymi nałożyli także obowiązek segregacji śmieci. Jeśli ktoś go nie wypełni, wówczas opłata wynosić będzie 50 złotych od osoby zamieszkującej daną nieruchomość.

Jak informuje Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski wyższe ceny za odpady wynikają przede wszystkim przez znaczny wzrost cen za usługę odbioru i  transportu śmieci oraz ich unieszkodliwienie. Ponadto prawo zabrania samorządom dopłacać do gospodarki odpadami, tak jak robił to wcześniej.

źródło: ostrowwielkopolski.pl
ŹRÓDŁOostrowwielkopolski.pl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments