W poniedziałek, 6 lipca, oficjalnie otwarty został przebudowany kolejny odcinek drogi Kaczory-Wierzbno w gminie Odolanów o długości 3,5 km. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 2 077 638zł.

– Dzisiaj jest radosny dzień, bo po długich latach oczekiwania droga na odcinku 6 km od Odolanowa do Wierzbna jest już gotowa – mówi Paweł Rajski, Starosta Ostrowski. – Pierwsze miliony napłynęły na drogi w ramach tzw. Schetynówki. Programu, który spowodował, że w drogi mogliśmy inwestować. Dobrze się stało, że ten program jest w dalszym ciągu kontynuowany i że kolejne środki napływają. Dzięki temu nasze drogi możemy zmieniać.

Droga Kaczory – Wierzbno była przebudowywana etapami, a dzisiaj oficjalnie otwarty został odcinek drogi od skrzyżowania z drogą nr 5326P w miejscowości Baby do skrzyżowania z drogą nr 5324P w miejscowości Wierzbno na odcinku o długości 3,5 km. Budowa tego odcinka została dofinansowana ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 2 077 638zł.

Pierwszy etap o długości około 3 km realizowany był od miejscowości Kaczory do miejscowości Baby.