Przy Zespole Szkół Transportowo-Elektrycznych w Ostrowie trwa remont boisk połączony ze zwiększeniem ich funkcjonalności oraz rozbudową. Otwarcie planowane jest już za kilka tygodn.

Remont boisk to część wielkiego projektu modernizacji ZST-E realizowanego w tej szkole.

– Uznaliśmy, że jest zarówno potrzeba jak i szansa na zmodernizowanie bazy tej bardzo ważnej na mapie oświatowej szkoły. Remont wnętrz to jedna część projektu. Analizowaliśmy także możliwości w zakresie unowocześnienia już istniejącej bazy sportowej. ZST-E to szkoła typowo męska, prowadząca dodatkowo klasy sportowe, więc baza do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego ma tu szczególne znaczenie – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

W ramach prowadzonych prac zmodernizowane zostanie boisko do piłki nożnej. Pojawi się na nim nowa nawierzchnia, bramki, wymienione zostanie ogrodzenie. Podobnie będzie z boiskiem wielofunkcyjnym, które wymagało renowacji nawierzchni i wymiany siatki ogrodzeniowej.

Ponadto powstanie również w tym miejscu 3-torowa bieżnia do biegu na 60 m o poliuretanowej nawierzchni oraz skocznia z rozbiegiem do skoku w dal, tzw. klatka OCR czyli wielofunkcyjne urządzenie do ćwiczeń udoskonalających sprawność fizyczną, technikę pokonywania przeszkód i koordynację ruchową.

Będzie tu także Street Workout, czyli zestaw przyrządów do ćwiczeń wykonywanych z wykorzystaniem prostych urządzeń typu drążki, poręcze, ławki, liny. Na boiskach zlokalizowany zostanie także tor przeszkód oraz rzutnia do pchnięcia kulą i wykonany z mineralno-żywicznej masy trakt biegowy wokół terenu.

Zobacz również: Są wstępne wyniki naboru do szkół ponadpodstawowych
ŹRÓDŁOStarostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments