W Ostrowie Wielkopolskim rozpoczyna się I edycja Programu „Mieszkanie za remont”, gdzie uczestnicy programu po wykonaniu niezbędnych prac remontowych będą mogli wynająć lokal na czas nieokreślony.

Lokale udostępnione zostaną zakwalifikowanym osobom w ramach programu na okres nie dłuższy niż 6 miesięcy, w trakcie których czynsz nie jest naliczany. W okresie wykonywania robót remontowo-budowlanych osoba zakwalifikowana zobowiązana jest do pokrywania kosztów związanych z dostawą energii elektrycznej, paliwa gazowego, ciepła i wody użytkowej wraz z odprowadzaniem nieczystości ciekłych i stałych. Przyszły najemca do czasu wykonania remontu nie jest uprawniony do zamieszkiwania w lokalu.

Warunkiem zawarcia umowy najmu lokalu  jest spełnienie następujących warunków:                   

1) wykonanie robót remontowo-budowlanych wskazanych w zawartej umowie o udostępnienie lokalu w celu wykonania remontu,
2) dokonanie przez MZGM Sp. z o.o. odbioru technicznego wykonanych robót,
3) brak zaległości wobec wynajmującego za używanie lokalu stanowiącego przedmiot umowy o udostępnienie lokalu w celu wykonania remontu,
4) nieposiadanie  prawa  własności  do innej nieruchomości.

Umowę najmu lokalu mieszkalnego, po zakończonym remoncie, zawiera się na czas nieoznaczony, a stawka czynszu za najem lokalu równa będzie stawce bazowej czynszu dla zasobów komunalnych.

Organizatorem programy „Mieszkanie za remont” jest Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. i jest on skierowany do osób, które z przyczyn materialnych nie mogą uzyskać kredytu w banku na mieszkanie lub nie stać ich na najem na rynku komercyjnym. Jest to również oferta dla rodzin i osób, które nie uzyskały dostatecznej ilości punktów, aby ubiegać się bezpośrednio o miejskie mieszkanie socjalne lub komunalne.

Jak wynika z opublikowanej informacji, wśród zakresu prac remontowych do wykonania na przykład w jednym z mieszkań o powierzchni 51,34 m2 jest:

  • świetlik pomiędzy kuchnią a łazienką do wymiany,
  • drzwi wejściowe do wymiany,
  • drzwi wewnętrzne do wymiany,
  • ściany, sufity – do szpachlowania i pomalowania,
  • parkiet do szlifowania i pomalowania,
  • wykładzina PCV do wymiany,
  • instalacja elektryczna wraz z rozdzielnią do wymiany, po wykonaniu nowej instalacji dokonać pomiarów wraz z przedłożeniem protokołów,
  • wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej na nową,
  • wymiana kuchenki gazowej, wanny, umywalki, zlewozmywaka, kompletu ustępowego, baterii wannowej, umywalkowej, zlewozmywakowej

Zobacz również: Kolejne elektryki w Ostrowie. Koszt 17 milionów

Zobacz również: Oddziały chirurgiczne w Wielkopolsce. Tak wypadł na tle innych ostrowski oddział
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments