Pięć nowoczesnych zestawów do zdalnej rehabilitacji pacjentów po zawałach otrzymał oddział kardiologiczny ostrowskiego szpitala. Urządzenie ułatwi powrót do zdrowia szczególnie pacjentom, którzy musieli dojeżdżać do Ostrowa z odległych miejscowości.

W przypadku leczenia osób po zawale serce ważne jest aby m.in. poprzez rehabilitację jak najszybciej przywrócić daną osobę do normalnego funkcjonowania. Okres zajęć obejmuje 24 cykle rehabilitacyjne, które mogą być realizowane ambulatoryjnie lub w dziennym ośrodku rehabilitacyjnym.

Dla pacjentów spoza Ostrowa oznacza to konieczność dojeżdżania, czasem nawet po kilkadziesiąt kilometrów w jedną stronę. Właśnie dla nich pomocnym mogą być pozyskane urządzenia.

– Zestawy pozwalają na zdalne monitorowanie zachowań pacjenta. Osoba rehabilitowana przyjeżdża na 3-4 wizyty do szpitala i pod okiem fachowców uczy się obsługi urządzeń. Następnie może w warunkach domowych rehabilitować się sama. Dzięki przesyłowi danych poprzez sieć do specjalnej platformy lekarz widzi, co robi pacjent jakie osiąga wyniki i wskaźniki oraz czy pojawiają się jakieś zaburzenia lub dolegliwości. Jeśli jest potrzeba wówczas pacjent przyjeżdża na wizytę do szpitala –wyjaśnia dr Janusz Tarchalski, kierownik oddziału Kardiologicznego ostrowskiego szpitala.

System pozwala więc ograniczyć liczbę przyjazdów pacjentów do niezbędnego minimum i zwiększyć w ogóle ilość osób rehabilitowanych.  

Sprzęt ufundowała firma ADAMED w ramach projektu „Serce na nowo’’ i jest to pięć zestawów wartych ok 40 tys. złotych.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments