Nowym żużlowcem klubu TŻ Ostrovia na sezon 2023 został 28-letni Victor Palovaara. W ubiegłym sezonie Palovaara występował w lidze szwedzkiej oraz w polskiej drugiej lidze w barwach Lokomotivu Daugavpils.

– Dla niektórych kibiców zakontraktowanie Victora Palovaary przez ostrowski klub może być zaskakującym ruchem. My z trenerem szukamy zawodników, którzy chcą u nas jeździć i się rozwijać. Tak samo było niedawno z Patrickiem Hansenem czy kilka lat temu z Nicolaiem Klindtem. Oliver Berntzon też chce u nas jeździć. Podobnie jak Matias Nielsen. Victor też chciał i uważamy, że może okazać się jednym z odkryć przyszłego sezonu – mówi Waldemar Górski, prezes TŻ Ostrovia.

Victor Palovaara w minionym sezonie w lidze szwedzkiej wykręcił średnią biegową 1,882. W lidze polskiej Szwed reprezentował barwy Lokomotivu Daugavpils. Wystąpił tam w siedmiu meczach, w których osiągnął średnią biegową 1,914, co dało mu czternaste miejsce wśród żużlowców 2.Ligi.

Władze klubu wcześniej informowały, że w kolejnym sezonie w Ostrowie pojada Jakub Krawczyk, Matias Nielsen, Sebastian Szostak, Oliver Berntzon. Teraz czas na kolejne prezentacje zawodników.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Dobry pomysł w pizdu