Policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością ponad 130 km/h. To kolejny kierujący, który rażąco przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. W ciągu ostatnich dwóch dni 4 kierujących straciło prawa jazdy w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym.

Podczas ostatnich dwóch dni, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy w wyniku prowadzonych kontroli prędkości zatrzymali dokumenty prawa jazdy, kolejnym 4 kierującym, którzy rażąco przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym. W środę informowaliśmy o 7 kierowcach, którzy stracili prawa jazdy za zbyt szybka jazdę. Zobacz TUTAJ>>

Spośród 4 kolejnych zatrzymanych kierowców, niechlubnym rekordzistą okazał się 33-letni kierowca forda. Mężczyzna na odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością ponad 130km/h.

Ponad 120 km/h miał na liczniku 33-letni kierowca audi. Prawo jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym straciła także 32-latka, która jechała 112km/h i 20-latka, która przekroczyła dozwoloną prędkość o 56km/h.

Podobna sytuacja jest na drogach w naszym regionie. W Ostrzeszowie policjanci w ciągu tygodnia zatrzymali 14 praw jazdy, natomiast w Kaliszu w ciągu tylko jednego dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kaliskiej komendy, podjęli interwencję wobec sześciu kierowców, którzy w sposób rażący przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

Zobacz również: Dwa zdarzenia drogowe z udziałem ciężarówek na drogach powiatu