Oficjalnie oddano do użytku stadion lekkoatletyczny w Lewkowie, który powstał przy Szkole Podstawowej. Inwestycja spełnia wymogi Międzynarodowej Federacji Amatorskiej Lekkoatletyki (IIAF). Budowa kosztowała prawie 2,5 mln złotych, z czego 400 tysięcy złotych pochodzi z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Gmina Ostrów Wielkopolski pozyskała pieniądze z programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej. To pierwszy tego typu obiekt w Gminie i jeden z najnowocześniejszych w regionie.

– Dzisiejszy dzień, to ważna data dla naszej szkoły oraz społeczności lokalnej – mówił podczas uroczystości Jacek Piaskowski, dyrektor szkoły w Lewkowie. – Spotykamy się w tym miejscu, tuż obok nowo powstałego obiektu sportowego, aby uroczyście go otworzyć i poświęcić. To szczególne dla nas wydarzenie. Po 10 latach od otwarcia hali gimnastycznej, dziś otwieramy kompleks wielofunkcyjny, na który z utęsknieniem czekali uczniowie naszej szkoły.

W ramach inwestycji powstała bieżnia okrężna 4-torowa o długości 200 metrów, bieżnia prosta o długości 80 metrów, skocznia do skoku w dal, skocznia do skoku wzwyż, rzutnia do pchnięcia kulą, boisko wielofunkcyjne, na którym znajdują się: kort do tenisa, boisko do siatkówki, boisko do piłki ręcznej, pole do koszykówki, trybuny na prawie 200 miejsc siedzących. W sumie obiekt zajmuje powierzchnie 6 tys. metrów kwadratowych. Obiekt jest monitorowany, a dzięki oświetleniu będzie można z niego korzystać także w porze wieczornej.

– Dziś otwieramy stadion lekkoatletyczny, jedyny taki kompleks w gminie – mówi Piotr Kuroszczyk, wójt Gminy Ostrów Wielkopolski. – Inwestycja dedykowana jest wszystkim mieszkańcom. Niebawem pojawi się regulamin korzystania z obiektu. Myślę, że mieszkańcy którzy, lubią „królową sportu” znajdą trochę czasu dla siebie i będą korzystać ze stadionu. Mam też nadzieję, że na tym obiekcie będą wyrastały sławy sportowe, które będą rozsławiały naszą gminę w kraju i zagranicą. Wielu sportowców marzy o występie na olimpiadzie, być może tutaj właśnie rozpocznie się ich droga do wspaniałej, sportowej kariery.
ŹRÓDŁOostrowwielkopolski.pl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments