zdjęcie poglądowe; fot: policja.pl

Dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymali świadkowie i uniemożliwili im dalszą jazdę. Jeden z kierujących miał blisko 2,5 promile, a drugi 3 promile i dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W czwartek, 9 kwietnia o 17:30 policjanci zostali poinformowani o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego na terenie gminy Przygodzice. Świadkowie 25-latek i 48-latka zauważyli kierowcę busa, którego sposób jazdy wskazywał, że może być on nietrzeźwy. Gdy kierowca zatrzymał się przy jednej z posesji, 25-latek wysiadł ze swojego samochodu i po dojściu do pojazdu wyczuł od mężczyzny wyraźną woń alkoholu, wobec powyższego wyjął kluczyki ze stacyjki i niezwłocznie powiadomił Policję. Badanie trzeźwości wykazało blisko 2,5 alkoholu w organizmie 45-latka.

Tego samego dnia, o 20:30 na terenie powiatu krotoszyńskiego 27-latek wraz z 24-latką, zauważyli samochód marki VW Golf, którego kierowca jechał tzw. zygzakiem. Widzący tę sytuację świadkowie zawiadomili policję a sami jechali za nim. Zgłaszający w pewnym momencie zajechał drogę kierującemu volkswagenem, natychmiast pobiegł do pojazdu i uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę. Za kierownicą pojazdu siedział 46-latek, w pojeździe była też 43-letnia kobieta. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo, okazało się, że kierowca posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.