fot: FB Beata Klimek

W Żłobku Miejskim w Ostrowie mieszczącym się przy ul. Jankowskiego oraz w oddziale żłobka przy ul. Waryńskiego pojawiły się oczyszczacze powietrza, które zostały zakupione przy współfinansowaniu przez rodziców.

– W porozumieniu z rodzicami i we współfinansowaniu z ich strony zakupiliśmy trzynaście nowoczesnych oczyszczaczy, które usuwają wszelkie szkodliwe substancje z powietrza w przeciągu zaledwie 4 minut – mówi prezydent miasta Beata Klimek. – Panie opiekujące się ostrowskimi maluszkami już zauważyły poprawę jakości powietrza w salach.

Urządzenia wyposażone są w filtry ze specjalną warstwą antybakteryjną oraz antywirusową, a także udoskonalony filtr HEPA o większej skuteczności filtracji pyłów zawieszonych (PM0.3, PM2.5, PM10). Filtr antybakteryjny zapobiega również formowaniu się pleśni, co przyczynia się do pozbycia się roztoczy, a to jest istotne dla maluchów uczulonych na alergeny w powietrzu.

Oczyszczacze pojawiły się we wszystkich salach Żłobka Miejskiego.

– Wiedzę na temat istnienia smogu pozyskałem ponad 2 lata temu od Ryszarda Chmieliny, znanego z działalności w tym temacie. Z chwilą zostania ojcem zależało mi na zapewnieniu zdrowia dla Marysi. Ponieważ spędza, tak jak ponad 300 innych dzieci, po kilka godzin dziennie w żłobku, ważne jest żeby miała tam czystsze powietrze niż to, którym w okresie zimowym niestety ostrowianie oddychają. – mówi nam członek Rady Rodziców Marek Radziszewski, który był inicjatorem i koordynatorem wyszukania oraz zamontowania odpowiednich urządzeń w Żłobku Miejskim.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments