Biletomat autobus MZK Ostrów Wlkp.
Biletomat autobus MZK Ostrów Wlkp.

Z początkiem czerwca w ostrowskich autobusach niskopodłogowych i przy poszczególnych przystankach pojawiły się biletomaty. Od dzisiaj, poza szczególnymi przypadkami, zakup biletów u kierowcy będzie niemożliwy.

 

Miejski Zakład Komunikacji oferuje nowy sposób nabywania biletów za przejazdy poprzez ich zakup w automatach biletowych. Urządzenia te pojawiły się w Ostrowie Wielkopolskim 1 czerwca b.r., warto podkreślić, że od początku lipca, zakup biletu u kierowcy będzie uniemożliwiony (z wyjątkiem nagłych sytuacji np. awarii automatu, czy jego brak w danym autobusie).

Biletomaty znajdują się w autobusach miejskich niskopodłogowych oraz w pobliżu przystanków autobusowych (ul. Głogowska, Plac 23 stycznia, ul. M.Konopnickiej, ul. Raszkowska oraz przy Centrum Przesiadkowym).

– Co ważne, urządzenia w autobusach przyjmują monety o nominale 0,10 gr; 0,20 gr; 0,50 gr; 1 zł, 2 zł i 5 zł oraz kartę zbliżeniową, natomiast w biletomatach stacjonarnych, znajdujących się przy przystankach, zapłacimy również banknotami o nominale 10zł, 20 zł, 50 zł, 100zł oraz kartą płatniczą. Automaty w przypadku płatności gotówką wydają resztę – tłumaczy Janusz Marczak, prezes MZK.

Należy pamiętać, że bilety zakupione w automatach znajdujących się w autobusach są już skasowane, natomiast bilety nabyte w biletomacie stacjonarnym należy skasować w kasowniku.

 
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments