Dotacje dla „łapaczy deszczu”
fot: UM Ostrów

Od środy, 1 lipca w Ostrowie Wielkopolskim startuje nabór wniosków do programu dopłat dla mieszkańców, którzy zbierać i wykorzystywać będą wodę opadową. Mieszkańcy mogą liczyć nawet na 2 tys. zł dofinansowania.

1 lipca wystartuje nabór wniosków o udzielenie dotacji, który potrwa do 21 lipca 2020 r., a o dofinansowanie ubiegać się osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy, jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi .

Dotacja może być udzielona wyłącznie na dofinansowanie kosztów koniecznych do realizacji zadania – kosztów zakupu i montażu elementów wchodzących w skład systemu deszczowego, nie można jej jednak wykorzystać do opracowania dokumentacji, pokrycia kosztów remontu istniejącego systemu, a także zakupu i montażu rynien i rur spustowych.

– Na dofinansowanie w wysokości 500 zł może liczyć mieszkaniec, który na swojej posesji ustawi zbiornik na deszczówkę o pojemności do 500 litrów, 1000 zł – jeśli zbiornik będzie mieć powyżej 500 litrów. 2000 zł proponujemy tym ostrowianom, którzy zdecydują się na montaż nowego zbiornika podziemnego. By ubiegać się o dotację, wystarczy złożyć wniosek do ostrowskiego Urzędu Miejskiego – wymienia Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa.

Należy pamiętać, że miejska dotacja nie może pokrywać wydatków przeznaczonych na ten sam cel finansowany z innych bezzwrotnych źródeł – nie dostaniemy dwóch takich samych dotacji.
ŹRÓDŁOUM Ostrów