fot: pixabay.com

W tym roku rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego na rok szkolny 2019/2020 rozpocznie się 13 maja i potrwa do 31 maja do godziny 15.00. Będzie ona prowadzona przy pomocy systemu elektronicznego.

Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji, terminy będą umieszczane na stronie internetowej: https://nabor.pcss.pl/ostrow

Na tej stronie gimnazjaliści i ósmoklasiści znajdą szereg przydatnych informacji. Oprócz publikowanych aktualności, zamieszczony jest tam informator o ofercie szkół – szczegółowy opis oferty szkół ponadpodstawowych, poszczególnych klas, języków obcych, zawodów i profili kształcenia w tych klasach. Korzystając z tego właśnie informatora, będzie można elektronicznie wypełnić podanie o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. Podczas trwania rekrutacji, będzie można sprawdzić, ilu kandydatów zgłosiło się do poszczególnych klas. Będą to informacje aktualizowane na bieżąco. Będzie należało je zatem traktować tylko jako dane orientacyjne. Kiedy bowiem zgłoszą się nowi kandydaci te informacje ulegną zmianie.

Przy wyrażeniu zgody na umieszczenie swoich danych w internecie, wyniki rekrutacji będą dostępne dla kandydata po podaniu numeru PESEL oraz PINu. Znajdą oni tu informacje o swoich szkolnych preferencjach, o ocenach i wreszcie o wynikach rekrutacji.

W dniu 16 lipca br. szkoły ogłoszą listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych, a ostateczną informację o przyjęciach szkoły ogłoszą 25 lipca br.

Na tej stronie będzie też można znaleźć informacje o tym, które szkoły i klasy mają jeszcze wolne miejsca. W razie niepowodzenia podczas pierwszego przydziału, tu będzie można znaleźć klasę w naborze uzupełniającym.

Więcej informacji oraz dokładne terminy podane są na stronie internetowej: https://nabor.pcss.pl/ostrow
ŹRÓDŁOPowiat Ostrowski
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments