fot: Świadkowie Jehowy w Polsce

Świadkowie Jehowy, tego lata zorganizuje w Polsce aż 32 kongresy w 19 polskich miastach. Jeden z nich odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim. W tym roku odbędą się one pod hasłem „Głośmy dobrą nowinę!”, a spodziewana liczba uczestników w całym kraju to ponad 125 tysięcy osób.

Kongresy Świadków Jehowy każdego roku przyciągają prawdziwe tłumy. Chociaż samych wyznawców jest na świecie około 9 milionów, to w zeszłym roku na organizowanych przez nich wydarzeniach tego typu pojawiło się niemal 13 milionów osób! W Polsce Świadkowie Jehowy na lokalizacje kongresów w okresie od czerwca do sierpnia wybrali najbardziej atrakcyjne areny i obiekty w 19 miastach. Jeden z nich to 3MK ARENA OSTRÓW, gdzie kongres odbędzie się w dniach 19 do 21 lipca 2024.

– W ubiegłym roku z kongresu w Ostrowie Wielkopolskim skorzystało około 2700 osób. Cieszymy się, że również w tym roku wielu mieszkańców Ostrowa Wielopolskiego i okolic będzie miało możliwość wysłuchać praktycznego programu i przebywać w miłym towarzystwie . Chcemy, by uczestnicy mogli odebrać cały program w komfortowych warunkach, dlatego kongres odbędzie się w 3MK ARENA OSTRÓW – mówi Piotr Rajzner, rzecznik Świadków Jehowy-region wielkopolski.

Według zapowiedzi organizatorów tegoroczny program ma być praktyczny i zachęcający dla wszystkich uczestników.

– W dzisiejszych czasach słyszymy wiele złych wiadomości, które mogą nas przytłaczać, natomiast podczas tego kongresu skupimy się na pozytywnych tematach z Biblii. Będziemy mogli zobaczyć pierwszy odcinek nowej opowieści filmowej „Dobra nowina według Jezusa”. Dowiemy się, czym jest ta dobra nowina i jaki może mieć wpływ na nasze życie – mówi Piotr Rajzner.

fot: Świadkowie Jehowy w Polsce
fot: Świadkowie Jehowy w Polsce

Niewątpliwie te trzydniowe wydarzenia organizowane przez Świadków Jehowy są godne uwagi dla wszystkich, którym bliska jest osoba Jezusa. Przed kongresem, Świadkowie Jehowy z Ostrowa Wielkopolskiego i okolic biorą udział w kampanii mającej na celu zaproszenie mieszkańców do skorzystania z programu. Warto podkreślić, że wszystkie kongresy Świadków Jehowy są otwarte dla publiczności, wstęp jest wolny i nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy. Oprócz Ostrowa Wielkopolskiego takie kongresy odbędą się jeszcze między innymi w Warszawie, Sosnowcu, Olsztynie i w innych miastach całego kraju.

W 239 krajach świata jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 118 tys. zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 r., a obecnie po 130 latach są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą ponad 116 tys. wyznawców.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments