Z racji rozrastającej się z roku na rok publiczności tym razem nie deski Starego Kina, a bardziej przestronna miejska hala sportowa przy ul. Okólnej była miejscem zorganizowanego przez burmistrza Jerzego Łukasza Walczaka w dniu 9 lutego nowoskalmierzyckiego Koncertu Noworocznego.

W jego dwudziestej siódmej już odsłonie wystąpili Miejsko-Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Skalmierzyce pod batutą Wojciecha Musiała oraz chóry: św. Grzegorza pod dyrygenturą Mariusza Jernalczyka oraz św. Cecylii pod dyrygenturą Andrzeja Nowickiego.

Zaproszenie włodarza Nowych Skalmierzyc przyjęli Poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Andrzej Pichet, Starosta Powiatu Ostrowskiego Paweł Rajski, Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Tadeusz Orzechowski, ks. kan. Sławomir Nowak, radni powiatu ostrowskiego i radni gminni oraz sami mieszkańcy, którzy wypełnili salę do niemal ostatniego krzesła.

Z racji trwającego w pełni karnawału repertuar, w którym wystąpili lokalni artyści objął głównie szerokie kręgi muzyki rozrywkowej (wśród niej pop oraz tematy filmowe) i klasycznej, ale nie zabrakło również muzyki chóralnej, a nawet cerkiewnej. Były występy grupowe a także duety łączące nie tylko pokolenia, ale również zespoły.

Zakończyło się tradycyjnymi już elementami tego koncertu: Marszem Radetzky’ego, oraz bisem „wymuszonym” owacjami na stojąco.
ŹRÓDŁOUGiM Nowe Skalmierzyce, Magdalena Kąpielska
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments