Odbył się protest przed ostrowskim sądem /zdjęcia/ /wideo/

0

„Dziś sędziowie – jutro Ty” – pod takim hasłem w ramach ogólnopolskich protestów zgromadzili się manifestujący przed Sądem Rejonowym w Ostrowie, aby zaprotestować i wyrazić swój sprzeciw m.in. wobec projektu ustawy PiS ws. sędziów.

W środę, 18 grudnia o godzinie 18.00 w niemal w 200 polskich miastach zebrały się osoby, które chciały zaprotestować przeciwko ustawie, która dyscyplinuje sędziów np. za stosowanie prawa Unii Europejskiej. Protest odbył się również przed ostrowskim sądem.

– Chciałbym państwu podziękować w imieniu wszystkich sędziów, zarówno tych co protestują dzisiaj na ulice, jak i tych którzy dzisiaj nie wyszli ale popierają naszą ideę za to, że jesteście z nami – mówił podczas protestu Mariusz Drygas, sędzia Sądu Rejonowego w Kaliszu, przedstawiciel Ogólnopolskie Stowarzyszanie Sędziów Iustitia. – Ten protest ma sens i to co już czytamy, to wycofywanie się z tego projektu jest krokiem w dobrym kierunku.

Odczytał on tekst uchwały jaką podjęło Ogólnopolskie Stowarzyszanie Sędziów Iustitia.

Podczas protestu odczytano również tekst ślubowania obywateli przygotowany przez Roberta Hojda, który jest inicjatorem i współorganizatorem Kongresu Obywatelskich Ruchów Demokratycznych (KORD).

W ostrowskim proteście zorganizowanym przez Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła” uczestniczyło ponad 200 osób.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments