Dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysocku Wielkim odbyła się Konferencja 15 lat Polski w Unii Europejskiej wykorzystana szansa i dalsze perspektywy dla mieszkańców Powiatu Ostrowskiego.

 

Podczas konferencji między innymi Starosta Ostrowski Paweł Rajski przedstawił przykładowe realizacje z wykorzystaniem środków UE oraz korzyści jakie ma z tego tytułu nasz powiat.

Jak mówił starosta Paweł Rajski Powiat Ostrowski w latach 2003-2019 pozyskał środki zewnętrzne w wysokości 140.310.754,72zł, które przeznaczone zostały m,in. na drogi, szkolnictwo, zdrowie czy dziedzictwo narodowe.

Wśród wymienionych inwestycji podczas konferencji znalazły się m.in. drogi powiatowe – Ostrów – Koryta, ścieżki rowerowe – Ostrów – Lewków, Michałków, Janków Przygodzki – Trzcieliny. W ramach dofinansowania z pieniędzy unijnych powstało m.in. nowoczesne Centrum Kształcenia Praktycznego.

Jak wymieniał starosta ostrowski dzięki dofinansowaniu w kwocie 3,3 mln złotych powstał w ostrowskim szpitalu Szpitalny Oddział Ratunkowy z lądowiskiem dla helikopterów, natomiast dofinansowanie w kwocie 3 mln złotych pozwoliło na zakup aparatury do Zakładu Diagnostyki Obrazowej ZZOZ. Za kwotę 7,7 mln złotych powstał Oddział Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej wraz z Wielkopolskim Centrum Leczenia Oparzeń, Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci. Wartość dofinansowania to w tym przypadku 6,5 mln złotych.

W powiecie dzięki dofinansowaniu europejskiemu powstała również baza Lotniczego Pogotowania Ratunkowego w Michałkowie.

Podczas dzisiejszej konferencji Andrzej Grzyb poseł do Parlamentu Europejskiego mówił o 15 latach w Unii Europejskiej. Co Polska zyskała i czego nie możemy stracić.

Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, przedstawiał Politykę Regionalną i działania z nią związane z punktu widzenia Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments