Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka na terapie skojarzoną 2 leków, dla 18-letniego Dawida Jurga z Kalisza, który choruje na mukowiscydoze.

– W 2019 roku mój stan zaczął się gwałtownie pogarszać. Było tak źle, że lekarze podjęli decyzję o wykonaniu zabiegu torakotomii lewego płuca. Choroba z pełną mocą uświadomiła mi, że ma pełną władzę nad moim życiem, a chwila braku kontroli może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Doprowadzić mnie na skraj… – pisze na stronie zbiórki Dawid. – Boli mnie świadomość, że życie przecieka mi przez palce. Nie mam szans żyć tak jak moi rówieśnicy, nie mam możliwości realizacji większości moich marzeń. Większość rzeczy jest poza moim zasięgiem, ale miałem mnóstwo czasu, by dostosować się do tej sytuacji. Nauczyłem się żyć pomimo tego. Czasem jednak tęsknota jest silniejsza… Za wolnością, za życiem, za sprawnością.

Możliwe jest jednak skorzystanie z terapii skojarzonej 2 leków, które jak czytamy na stronie zbiórki „przynoszą ogromną poprawę”. Niestety ta terapia nie jest w Polsce refundowana.

Potrzebna jest jednak gigantyczna kwota ponad 1 milion 300 tysięcy złotych. Obecnie na koncie zbiórki jest trochę ponad 66 tys. zł. Brakuje jeszcze około 95 % potrzebnej kwoty.

Pomóc możesz poprzez wpłatę w ramach prowadzonej zbiórki oraz poprzez udostępnianie informacji o niej. Nigdy ie wiadomo, kto będzie mógł pomóc. LINK do ZBIÓRKI
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

UDOSTĘPNIAMY!!!!