zdjęcie poglądowe, fot: pixabay.com

Dzisiaj, 25 marca, Oddział Chorób Wewnętrznych szpitala w Kaliszu został zamknięty, a pacjenci i personel zostali poddani kwarantannie oraz nadzorowi epidemiologicznemu. U jednego z pacjentów wykryto koronawirusa.

W niedzielę, na SOR został przyjęty pacjent, który następnie został hospitalizowany w jednoodcinkowym Oddziale Chorób Wewnętrznych II. Miał wykonane badania diagnostyczne w tym tomografię komputerową. Żadne z wykonanych badań nie wskazywały na podejrzenie zakażenia koronawirusem, jednak wobec dalszych wątpliwości diagnostycznych, kierownik oddziału zdecydował o pobraniu posiewu w kierunku koronawirusa, a pacjent został poddany izolacji.

W środę, 25 marca szpital otrzymał dodatni wynik badania i decyzją Dyrekcji oddział został zamknięty. Pacjenci oraz personel oddziału zostali poddani kwarantannie oraz nadzorowi epidemiologicznemu.

– Takie sytuacje, niestety, mimo stosowanych zabezpieczeń, wdrożonych i obowiązujących procedur mogą się zdarzać. Ważne, aby w miarę możliwości reagować na nie błyskawicznie i minimalizować skutki, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo pacjentom i personelowi – informuje Radosław Kołaciński, dyrektor szpitala.