Rusza remont Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w ostrowskim szpitalu. Dzisiaj podpisana została umowa z wykonawcą, a pracę mają się zakończyć w połowie tego roku.

– Rok 2020 będzie rokiem kolejnych inwestycji na terenie ostrowskiego szpitala – mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski – Przed nami długo oczekiwany, bardzo gruntowny remont oddziału ginekologiczno-położniczego, który mam nadzieje, że po tym remoncie będzie spełniał wymagania XXI wieku.

Remontowana będzie część ginekologiczna oddziału, a zostanie on sfinansowany z budżetu Powiatu Ostrowskiego i jego koszt wyniesie 3.2 mln złotych. Prace mają zakończyć się do połowy tego roku. Część położnicza oddziału została już wyremontowana kilka lat temu.

– Właściwie powstanie nowy oddział, bo to nie jest remont ale budowa nowego na bazie tego który do tej pory funkcjonuje – mówi Dariusz Bierła, dyrektor szpitala. – Będzie to na pewno oddział na wskroś nowoczesny, nie tylko wyremontowany, zmodernizowany ale również zostanie zakupiona niezbędna aparatura i sprzęt medyczny, który będzie służył pacjentkom naszego powiatu. Ten oddział to jest inwestycja w przyszłość, która będzie procentować tym, że będzie jeszcze większe zadowolenie pacjentem i ich rodzin. Diametralnie poprawią się warunki pracy personelu medycznego.

Oddział będzie w czasie remontu funkcjonował, jednak zostanie chwilowo przeniesiony na były oddział neurologi.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments