Oddzial izolacyjny w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim

Ostrowski szpital otrzymał dofinansowanie w kwocie 4 608 460zł w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na rozbudowę infrastruktury ostrowskiego szpitala.

– Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, to właśnie z tych pieniędzy, z tego funduszu kolejne środki trafiają do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Cieszę się z tego, że środki te trafią do tego szpitala, który tak bardzo przysłużył się podczas walki z Covid-19 – mówił podczas briefingu prasowego przed podpisaniem umowy o dofinansowanie wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

– Dzisiaj ostrowski szpital otrzymuje kolejne wsparcie w kwocie 4,6 mln zł, które zostanie przeznaczone na rozbudowę oddziału izolacyjnego – mówi Dariusz Bierła, dyrektor ostrowskiego szpitala.

W ramach rozbudowy powstanie kolejnych 12 łózek z nowoczesnym zapleczem diagnostyczno technicznym oraz powstanie nowy ciąg komunikacyjny, który pozwoli na odseparowanie pacjentów przebywających na oddziale izolacyjnym od ruchu chorych na pozostałych oddziałach szpitalnych.

Obecnie oddział ma 21 łóżek z 6 stanowiskami do intensywnej terapii.

– Jest więc dziś we minie z jednej strony radość bo do Powiatu Ostrowskiego trafiają kolejne pieniądze na inwestycje, ale także obawa czy rosnąca inflacja pozwoli to marzenie w pełnym zakresie zrealizować, żeby załapać się na dobre ceny, żeby znaleźć wykonawce bo rynek jest bardzo drogi i trudny – mówił podczas podpisania umowy na dofinansowanie Paweł Rajski, starosta ostrowski.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments