Na terenie miejscowości Piotrówka w powiecie kępińskim oraz na terenie kompleksu leśnego w Borowie w powiecie kaliskim znaleziono broń oraz różnego rodzaju niewybuchy m.in. pociski artyleryjskie, miny przeciwpiechotne, amunicję strzelecką oraz zapalniki.

W dniu 18 czerwca policjanci zostali powiadomieni przez mieszkańca miejscowości Piotrówka, że podczas prac budowlanych na terenie prywatnej posesji wykopano broń oraz amunicję z okresu II Wojny Światowej. Na miejsce został wysłany  funkcjonariusz z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, który zabezpieczył 6 sztuk broni krótkiej, m.in. pistolet P-38 z okresu II Wojny Światowej, rewolwery Nagant, amunicje strzelecką w ilości kilkudziesięciu sztuk różnych kalibrów. Zabezpieczono również dwa naboje do działka przeciwlotniczego, dwa granaty nasadkowe oraz kilkanaście granatów moździerzowych uzbrojonych w zapalniki.

Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone do przyjazdu patrolu saperskiego z jednostki wojskowej w Brzegu, którzy następnie zneutralizują niebezpieczne znalezisko.

Ponadto w trakcie szkolenia jakie odbyło się na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Borów w powiecie kaliskim policjanci odnaleźli ponad 170 sztuk różnego rodzaju niewybuchów m.in. pociski artyleryjskie, miny przeciwpiechotne, amunicję strzelecką oraz zapalniki. Wszystkie wydobyte niewypały zostały zabezpieczone przez Minerski Patrol Oczyszczania Terenu z Materiałów Niebezpiecznych Jednostki Wojskowej 1523 z Inowrocławia. Odnalezione niewybuchy trafiły do neutralizacji, podczas której zostaną zdetonowane.

W szkoleniu uczestniczyli policjanci Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu oraz Komend Powiatowych Policji: w Ostrowie Wielkopolskim, Pleszewie, Jarocinie, Krotoszynie, Wrześni, Kępnie i Ostrzeszowie. W instruktorów wcielili się funkcjonariusze z Sekcji Minersko-Pirotechnicznej Samodzielnego Pododdziału Kontrterorystycznego Policji KWP w Poznaniu.


Apelujemy do wszystkich o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia niewypałów. Takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić ani dotykać. Należy też jak najszybciej powiadomić najbliższy posterunek lub komisariat Policji. Mundurowi zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

Zobacz również: Odbędzie się 4. Ostrowski Piknik Zdrowia
ŹRÓDŁOKMP Kalisz, KPP Kępno
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments