Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Armii Krajowej

W poniedziałek, 27 listopada oficjalnie otwarta została nowo wybudowana Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Armii Krajowej.

Dotychczasowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna mieściła się w budynku przy ulicy Królowej Jadwigi, jednak z czasem budynek był już za mały. Wynikało to m.in. z uwagi na zwiększenie ilości dzieci i młodzież potrzebujących fachowej psychologicznej pomocy, diagnozy i terapii.

– Kiedy w ubiegłym roku oddawaliśmy do użytku Dom Pomocy Społecznej mówiłem, że kilka ulic dalej rośnie nasze następne marzenie i przyjedzie taka chwila, że nabierze realnego kształtu – mówił podczas uroczystego otwarcia Paweł Rajski, Starosta Ostrowski. – Jest to wyjątkowy budynek i z dumą możemy chyba powiedzieć, ze jest to najnowocześniejszy budynek na terenie Wielkopolski.

Nowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna kosztowała 8,5 mln złotych, z czego 5,5 mln zł to środki zewnętrzne, a 3 mln złotych to środki powiatowe. Została wyposażona w najnowocześniejsze sprzęt i urządzenia pomagające w prowadzonych terapiach.

– Ten nowy, piękny budynek swoją ciekawą formą architektoniczną budowlę z tak lubianych przez dzieci klocków już od pierwszego spojrzenia budzi ciekawość i zaufanie. Wnętrze budynku, sale terapii, gabinety są jasne i kolorowe – mówiła dzisiaj Violetta Miszkin, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. – Co roku do poradni trafia 3000 podopiecznych, którzy wymagają nie tylko przeprowadzenia badań, testów i postawienia diagnozy ale także odpowiednich terapii trwających kilka tygodni, miesięcy, a nawet lat.

Przeniesienie poradni z budynku przy ulicy Królowej Jadwigi potrwa jeszcze kilka tygodni, jednak już najprawdopodobniej w połowie grudnia dzieci i młodzież z Ostrowa Wielkopolskiego i Powiatu Ostrowskiego przyjmowane będą w nowym budynku.

Zobacz również: Wstrzymano odwiedziny na kilku szpitalnych oddziałach
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

a po co ksiądz na otwarciu????????????????????

A po co taki komentarz?

A po to, bo to świecki budynek instytucji, która nie ma nic wspólnego z kościołem i religią.