Został ogłoszony przetarg na budowę Ostrowskiego Parku Wodnego, który ma powstać przy ulicy Paderewskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Termin składania ofert mija 18 marca.

Ostrowski Park Wodny będzie obiektem całorocznym w którego skład będą wchodzić baseny: sportowy, rekreacyjny, do nauki pływania, brodzik dla dzieci oraz strefa SPA, plac zabaw dla dzieci. Na obiekcie ma być również zjeżdżalnia wewnętrzna o długości 82 m z grą multimedialną oraz zjeżdżalnia ANAKONDA zewnętrzna o długości 71 m z tzw. „Szyszką”.

W strefie dla najmłodszych ma być brodzik ze zjeżdżalnia w kształcie słonia, ma on mieć głębokość do 0,3m, a jedną z atrakcja ma być m.in armatka wodna.

Basen sportowy pływacki ma mieć głębokość od 1,35m do 1,8 m. Ma mieć 6 torów z możliwością podziału na 8 oraz ma tam być też widownia dla 141 osób.

W strefie saun mają powstać dwie sauny suche fińskie, sauna na podczerwień, biosauna z solą, dwie sauny parowe – rzymskie, grota lodowa, jacuzzi, dwa baseny schładzające (wewnętrzny i zewnętrzny, pomieszczenie wyciszenia – relaksu z tężnią solankową, taras zewnętrzny z sauną zewnętrzna.

fot: UM Ostrów

Ostrowski Park Wodny ma być budowany w formule „zaprojektuj i wybuduj”, jednak w tym przypadku wykonawca wyposażony zostanie w pełną dokumentację projektową oraz pozwolenie na budowę. Wykonawca będzie musiał wykonać dokumentacje wykonawczą do tej głównej dokumentacji projektowej.

Termin składania ofert mija 18 marca, o godzinie 9:00 rano. Jak informują władze miasta jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty zgodnie z harmonogramem Ostrowski Park Wodny zostanie oddany do użytku w II kwartale 2024 roku.

Koszt budowy został określony na około 70 mln zł, a finansowany ma być m.in z kredytów udzielonych spółce Ostrowskie Inwestycje Sportowe. Więcej na ten temat>>>
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments