W nadzielę 17 marca w Łowiczu, w zorganizowanym przez Kancelarię Premiera spotkaniu uczestniczyli Sołtys wsi Janków Zaleśny Dorota Moraś oraz Sołtys wsi Jaskółki Jarosław Domagała. Wszystkim sołtysom z gminy Raszków życzenia złożył również burmistrz Jacek Bartczak.

 

Uroczystości w Łowiczu rozpoczęły się o godz. 12 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji mszą świętą, którą odprawił biskup Andrzej Dziuba. Celem eventu było integrowanie środowisk wiejskich i miałomiasteczkowych, prowadzące do rozwoju tych obszarów i poprawę życia na wsi.

Gospodarzem uroczystości był Starosta Łowicki Marcin Kosiorek. Wśród zaproszonych gości na uroczystości znaleźli się premier Mateusz Morawiecki oraz m.in. minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Andżelika Możdżanowska.

Obecnie w gminie Raszków odbywają się zabrania, na których Burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak w podziękowaniu za integrację lokalnej społeczności wręcza sołtysom dyplomy uznania. Specjalne podziękowania i życzenia z okazji Dnia Sołtysa burmistrz przekazał sołtysom poszczególnych miejscowości na sesji Rady Gminy i Miasta Raszków w dniu 28 marca.




ŹRÓDŁOUMiG Raszków
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments