W czerwcu 2020 roku oddano do użytku zmodernizowano Ogródki Jordanowskie, a koszt modernizacji to niemal 1,8 mln zł. Obecnie z uwagi na okres zimowy są one nieczynne, jednak jak zauważył jeden z naszych czytelników w nocy są w pełni rozświetlone.

Energia elektryczna jest coraz droższa i generuje spore koszty zarówno dla gospodarstw domowych, ale również dla firm i samorządów. Wiele osób stara się oszczędzać, jednak jak trzy tygodnie temu zwrócił nam uwagę jeden z czytelników chyba miasto za bardzo nie dba o koszty energii elektrycznej.

– Ogródki Jordanowskie pomimo, że w okresie zimowych są wyłączone z użytkowania w nocy są w pełni oświetlone. Świecą się chyba wszystkie lampy, doskonale oświetlone jest również boisko. Dlaczego więc, generowane są dodatkowe koszty dla miasta, a co za tym idzie dla wszystkich mieszkańców, gdyż miasto utrzymuje się m.in. z naszych podatków – czytamy w przesłanym nam zapytaniu.

Jak sprawdziliśmy faktycznie w nocy Ogródki Jordanowskie są w pełni oświetlone i nie jest to kwestia ostatniego okresu, ale również wcześniej gdy działały. Są one w pełni oświetlone w godzinach nocnych, gdy są zamknięte.

Oczywiście możemy brać pod uwagę kwestie zabezpieczenia przed wandalami, ale pomimo, że są miejsca oświetlone w naszym mieście, zamontowane są kamery i tak dochodzi do aktów wandalizmu. Być może lampy powinny być wyposażone w czujniki ruchu, aby generować mniejsze koszty dla miasta, a zwłaszcza, że jest teren ogródków ogrodzony?

Tak obecnie wygląda ostrowski amfiteatr.

Zobacz również: Trwa modernizacja Kaliskiej. Mieszkańcy krytykują

13 stycznia zwróciliśmy się z pytaniami dotyczącymi oświetlenia ostrowskich Ogródków Jordanowskich, jednak do chwili obecnej nie dostaliśmy odpowiedzi. W naszym pytaniach pytamy:

1. Dlaczego na ostrowskich ogródkach jordanowskich w godzinach nocnych świecą się wszystkie lampy, gdy są one nieczynne? Czy nie generuje do zbędnych kosztów dla miasta?

2. Jaki jest średni, miesięczny koszt oświetlenia Ogródków Jordanowskich?

3. Czy planowana jest zmiana formy oświetlenia, tak aby oświetlenie uruchamiało się tylko gdy uruchomi je np. czujnik ruchu?

Jak dostaniemy odpowiedź, oczywiście opublikujemy ją na naszym portalu. A Państwo jak sądzicie, powinny być w ten sposób oświetlane w nocy?

Zobacz również: Podpisano umowę o kredyt na ostrowski Park Wodny
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Policjanci i strażnicy miejscy niech pilnują a nie łażą po galerii i wypisują mandaty za brak maseczki

Spokojnie. Zapłacimy. Podwyżkami wszystkich opłat

Jak się nie ze swoich coś utrzymuje to tak jest. Jakby się samemu płaciło to by pewnie oszczedzali