Od dzisiaj na czas modernizacji, zostają zamknięte dla mieszkańców Ogródki Jordanowskie przy ulicy Kompały. Koniec prac zaplanowano na połowę przyszłego roku.

Rozpoczyna się właśnie modernizacja ostrowskich Ogródków Jordanowskich. Koszt prac to blisko 1,8 mln zł. Uzyskane na ten cel dofinansowanie wyniosło blisko 1,4 mln zł.

Modernizacja ta jest częścią większego projektu pn. „Rewitalizacja przestrzeni miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego”. W styczniu tego roku podpisana została umowa, na mocy której zrealizowane będą inwestycje za 11 milionów złotych, do których dofinansowanie wyniesie aż 9 milionów! Ostrowski projekt obejmuje modernizację budynku sali sesyjnej na centrum aktywności lokalnej, modernizację amfiteatru w Parku Miejskim, rewitalizację ciągu ulic w centrum miasta i właśnie ostrowskie „Jordanki”.

W tym miejscu powstaną strefy aktywności dostosowane do wieku użytkowników. Będą tablice edukacyjne oraz zjeżdżalnie i piaskownice dla najmłodszych. Dla starszych dzieci ciekawe konstrukcje do zabawy, linarium i zestaw sprawnościowy. W strefie sportowej powstanie boisko wielofunkcyjne, stół do ping-ponga oraz zestaw do wspinania. Nie zapomniano także o opiekunach bawiących się tam dzieci. Dla ich rodziców i dziadków zamontowane zostaną urządzenia siłowni zewnętrznej, a także strefa relaksu ze stołami do gier. Znajdzie się tam także toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Inwestycja ma być miejscem integracyjnym, przełamującym bariery. Nowością będą urządzenia przeznaczone dla osób niepełnosprawnych – specjalnie dostosowane: huśtawka, karuzela oraz zestaw integracyjny.

Koniec prac zaplanowano na połowę przyszłego roku.

Zobacz również: Dziecięca medycyna zabiegowa celem 28. Finału WOŚP
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments