Ostrowski szpital otrzymał do tej pory ogromne wsparcie ze strony mieszkańców powiatu ale również przedsiębiorców, którzy pomimo, ze borykają się z problemami postanowili wspierać szpital. Łącznie zebrano 1,5 miliona to wsparcie finansowe a 300.000 zł to wsparcie rzeczowe.

– Mówiąc z głębi serca D Z I Ę K U J Ę, chcę wyrazić swoją , ale także Dyrekcji Szpitala wdzięczność wszystkim, którzy wpierają finansowo i rzeczowo nasz szpital – dziękuje za wsparcie Paweł Rajski, starosta ostrowski. – Na koniec wczorajszego dnia zebraliśmy ok. 1,8 mln zł. Z czego prawie 1,5 mln zł to środki finansowe, a reszta to wsparcie rzeczowe takie jak chociażby nowoczesny samochód do przewozu krwi i transportu, bramka do pomiaru temperatury, kardiomonitor, defibrylatory, materiały do szycia maseczek i itp. urządzenia. Najmniejszy datek wynosił 1,40 zł największe były po kilkaset tysięcy zł. W sumie ponad 150 osób, instytucji, firm i organizacji zdecydowało się na taki gest!

Firma Garcarek przekazała nowy samochód Mercedes Vito ostrowskiemu szpitalowi, który będzie służył jako karetka transportowa dla przewozu krwi, materiału biologicznego oraz dostaw środków ochrony osobistej.

Wsparcie dla personelu ostrowskiego szpitala zapowiadają i realizują również ostrowskie restauracje. Jak czytamy na profilu Restauracji Weranda – „Dziś ruszyliśmy z pierwszą częścią cateringu dla personelu ostrowskiego szpitala. Wiemy, że w tym trudnym czasie każda osoba tam pracująca daje od siebie ile tylko może, aby pomóc każdemu z nas. My postanowiliśmy wesprzeć ich w sposób, który jest nam najbliższy – różnego rodzaju posiłkami oraz tłoczonymi sokami z warzyw i owoców 🍊🥕.”

Ostrowskich ratowników wspiera również Bar Smakosz – „Dzisiaj postanowiliśmy wesprzeć ratowników z szpitalnego oddziału ratunkowego SOR w Ostrowie Wielkopolskim pysznym obiadkiem. Ten posiłek to wyraz naszej wdzięczności dla ich bezcennej pracy. Oni ratują nasze życie i zdrowie, pracując w warunkach wysokiego ryzyka. Zachęcamy wszystkich do pomocy pamiętajcie dobro powraca.”

Maseczki ochronne uszyte przez osadzonych w ostrowskim areszcie przekazano w czwartek na ręce naczelnej pielęgniarki ostrowskiego szpitala Izabeli Rykowskiej.

– Mimo, że szyte są w na prędce w zaadoptowanej na szwalnię sali widzeń, są tak dobrej jakości, że będzie je wykorzystywać ostrowski szpital – mówi Paweł Rajski. – Oczywiście wcześniej poddane zostaną pełnej dezynfekcji i sterylnie zapakowane. Ostrowska lecznica potrzebuje tysięcy takich maseczek. Z pomocą w zakupie materiału przyszło już Stowarzyszenie Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski, które za kilkadziesiąt tysięcy złotych zakupiło materiał, z którego można uszyć 150 tys. sztuk. Wsparcia udzielił także ICE MAT.

Pomoc w szyciu maseczek zadeklarowali również pracownicy Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej oraz Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Ostrowskiego. Dzięki temu codziennie będzie szyte kilka tysięcy maseczek ochronnych. Jak informuje Paweł Rajski – „Jeśli są jeszcze inni zainteresowani, prosimy o zgłoszenie się do mojego sekretariatu 📞 +48 62 737 84 02. Zapewniamy materiał do produkcji! Chcemy w nie zaopatrzyć także pracowników naszych jednostek. Razem pokonamy wirusa!”

Zobacz również:

PGNiG wspiera ostrowski szpital w walce z koronawirusem. Przekaże 300 tys. zł.

Ostrowski szpital z dotacją z miasta, Ministerstwa Zdrowia oraz wsparciem prywatnych firm

Radni Miejscy Koalicji Obywatelskiej wnioskują o przekazanie 500 000zł na ostrowski szpital

Ostrowskie firmy szyją maseczki. Trafią do ostrowskich sklepów