Mieszkanka Gminy Raszków, uczennica klasy IIB szkoły filialnej w Korytnicy, Aleksandra Organista odebrała w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie z rąk wiceministra Marcina Romanowskiego nagrodę za udział w konkursie na plakat promujący wiedzę o mediacji w związku z Międzynarodowym Dniem Mediacji 2020.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a wszyscy wyróżnieni mieli okazję uczestniczyć w „Lekcji z Paragrafem”, przygotowanej przez pracowników Ministerstwa. Młodzi artyści dowiedzieli się więcej o tym, czym jest mediacja, czemu mówimy, że jest alternatywną metodą rozwiązywania sporów i jak mediacja rówieśnicza może im pomóc w rozwiązywaniu konfliktów w środowisku szkolnym.

W tym samym dniu, został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs plastyczno-filmowy pn. „Artystyczny PrzeWODNIK” zorganizowany w ramach IV edycji akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Organizatorem konkursu było Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji wraz z Partnerem akcji Fundacją PZU. Ola została laureatką I miejsca w swojej kategorii wiekowej (5-11 lat).

Wcześniej Ola brała również udział w wielu innych konkursach plastycznych i muzycznych organizowanych na terenie całego kraju, w których odniosła sukcesy.

– III miejsce w konkursie plastycznym „Moja kartka świąteczna – Boże Narodzenie 2019” organizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego (GRUDZIEŃ 2019)

– II miejsce w kategorii dzieci do 12 lat w konkursie plastycznym „Moja kartka świąteczna – Wielkanoc 2020” organizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego (MARZEC 2020)

– wyróżnienie oraz nagroda publiczności w Ogólnopolskim Plastycznym i Literackim Konkursie pod hasłem „Moja wyobraźnia, mój azyl” organizowanym przez Klub 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej (KWIECIEŃ 2020)

– wyróżnienie w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”2020 (kwiecień 2020)

– zwycięstwo w konkursie plastyczno-literackim „Moja wierzba w krajobrazie” organizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego (MAJ 2020)

– wyróżnienie w kategorii klas 1-3 w konkursie plastycznym pn. „Z rodziną najlepiej” zorganizowanym przez Wojewodę Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka wraz z Przewodniczącą Rady Rodziny Wicewojewodą Anetą Niestrawską oraz Kuratorem Oświaty Elżbietą Leszczyńską (CZERWIEC 2020)

– wyróżnienie w konkursie piosenki wakacyjnej zorganizowanym przez Centrum Rozwoju Lokalnego

– zdobycie tytułu SEKRETARZA konkursu „Filmowa Mediateka2020” w części plastycznej konkursu (LISTOPAD 2020)
ŹRÓDŁOUGiM Raszków
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments