Operetka na wynos w Ostrowie

0

W niedzielę, 5 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się wyjątkowe wydarzenia operetkowe prezentujące najpiękniejsze fragmenty dzieł węgierskich, wiedeńskich i francuskich twórców w wykonaniu znakomitych śpiewaków oraz tancerzy Teatru Scena Kamienica.

W koncertów zaprezentowano największe przeboje operetkowe takich twórców, jak: Johann Strauss, Emmerich Kalman, Franz Lehar, Stanisław Moniuszko czy Jacques Offenbach. Nie zabrakło popisowych arii, miłosnych duetów, toastów, czardaszy, i tańców na czele ze słynnym can-canem i Marszem Radetzky’ego.

Odbył się również koncert operetkowy dla dzieci. Podczas spektaklu dzieci miały okazję poznać znane fragmenty z operetek i muzyki baletowej prezentowane z pięknymi kostiumami. W repertuarze znalazły się takie fragmenty, jak m.in.: „Pieśń o Wilji” (o Rusałce) z operetki Wesoła Wdówka Franciszka Lehara, Aria Lalki Olimpii z opery fantastycznej Opowieści Hoffmanna Jacquesa Offenbacha, Pieśń Johanna Straussa „Odgłosy wiosny”, Kuplety Barinkaya „Wielka sława to żart!” z operetki Baron Cygański Johanna Straussa, Pieśń „Wiedeń, miasto moich marzeń” Romualda Sieczyńskiego, czy straussowskie „Marsz perski” rodem z Bajek tysiąca i jednej nocy, „Annen Polka” inspirowana baśnią o Kopciuszku, czy słynna Polka „Grzmoty i błyskawice”, w której muzyka naśladuje otaczającą nas przyrodę.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments