W całym kraju odbywają się protesty rolników przeciwko importowi z Ukrainy żywności nie spełniających naszych norm oraz przeciwko zasadom Zielonego Ładu, który chce wprowadzić Unia Europejska.

Na terenie powiatu ostrowskiego protest odbywa się w Ostrowie na DK 25 (ulica kaliska) na wysokości skrzyżowania s S11 (obwodnicą Ostrowa). Rolnicy wjechali również do samego centrum Ostrowa. Podczas blokady na polu gdzie odbywa się protest zapalone zostały opony.

Wśród wymienianym postulatów znajdują się m.in. kwestie Zielonego Ładu, gdzie rolnicy chcą zmian jego założeń dostosowanych np. wymagań środowiskowych do bieżącej ekonomicznej sytuacji rolników. Nie zgadzają się również na niekontrolowany import płodów rolnych oraz zbóż z Ukrainy. Chcą ustanowienie uregulowań prawnych wprowadzających kary za wprowadzanie do obrotu żywności / pasz pochodzących z ukraińskiego , nieprzebadanego zboża w tym zbóż technicznych oraz przeznaczenie tych środków na pomoc polskim producentom zbóż i płodów rolnych.

Rolnicy chcą również wprowadzenie ceł zaporowych na import produktów rolnych z Ukrainy i innych krajów spoza Unii Europejskiej. Sprzeciwiają się także ograniczaniu hodowli w Polsce.

Na protest przyjechało kilkuset okoliczności rolników oraz dołączyli do nich również myśliwi, których zdaniem zapowiedzi ministerstwa środowiska dotyczące zmian w polowaniach, mogą doprowadzić do ich rzeczywistej delegalizacji. Blokada ma potrwać do godziny 16.00.
Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Niby zatrute,może i tak produkty z Ukrainy,a co Wy robicie palce opony,toż to straszna trucizna.Jsk można,powinniście za to zostać ukarani.To całkowita bezmyślnosc chyba,że pozbywanie się ich w własnych zabudowań.Ale co my jesteśmy temu winni

Gdzie byliscie jak Henryk Kowalczyk zapełniał magazyny czekaliscie na lepszą kase

Jebać tuska

paląc opony trujecie nas wszystkich, nasze rodziny, nasze dzieci (swoje tez trujecie), poważni jesteście?????

zdelegalizować myśliwych morderców!!!!!!!!!!!!!!