zdjęcie poglądowe

Główny inspektorat Sanitarny opublikował dwa ostrzeżenia publiczne dotyczące żywności w zakresie wycofania z obrotu handlowego partii chipsów serowych oraz stwierdzenia przekroczenia najwyższych dopuszczalnych poziomów pozostałości pestycydów w partii pieprzu syczuańskiego.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany przez firmę Dealz Poland Sp. z o.o. o dobrowolnym wycofaniu partii produktu DORITOS CHIPSY SEROWE ze względu na nieprawidłowe oznakowanie alergenu: soi. Pomimo, że etykieta wskazuje na możliwą obecność soi w produkcie, soja nie jest zadeklarowana na liście składników. Spożycie produktu przez osoby z alergią na soje może wywołać u nich reakcję alergiczną.

Nazwa produktu: DORITOS Chipsy Serowe, 5 x 30 g

Data minimalnej trwałości: 01.06.2024

Kod kreskowy: 5000328452227

Producent: Walkers;

Dostawca: Poundland, Pattison House, Midland Road, Walsall, WS1 3TX

Dystrybutor: Dealz Poland Sp. z o.o., ul. Jasielska 16A, 60-476 Poznań

Zalecenia dla konsumentów: Osoby z alergią na soję nie powinny spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu.


Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o stwierdzeniu wysokiego poziomu obecności węglowodorów aromatycznych olejów mineralnych (MOAH) oraz przekroczenia najwyższych dopuszczalnych poziomów pozostałości 10 pestycydów w partii suszonego pieprzu syczuańskiego w określonej poniżej partii produktu.

Nazwa produktu: Dried Sichuan Pepper, 300 g, marki GOLDEN LION

Numer partii (LOT NR): 230702

Data minimalnej trwałości: 31.12.2026

Kraj pochodzenia: Chiny

Importer: Asian Food Group B.V., Niderlandy

Zalecenia dla konsumentów: Biorąc pod uwagę wykrytą w produkcie obecność zarówno węglowodorów aromatycznych olejów mineralnych (MOAH), jak i pestycydów, należy uznać produkt za szkodliwy dla zdrowia ludzi. Nie należy spożywać produktu określonego w tym komunikacie.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments