Wiadomo jak będą wyglądać pamiątkowe odlewane medale, które otrzyma każdy, kto ukończy liczącą 10 kilometrów trasę biegu głównego 57. Biegu Republiki Ostrowskiej.

Medale dla biegaczy są największą pamiątką z poszczególnych imprez. W tym roku organizatorzy 57. Biegu Republiki Ostrowskiej przygotowali oryginalny projekt medalu.

W związku z ogłoszeniem przez Radę Miejską Ostrowa Wielkopolskiego roku 2019 Rokiem Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, na awersie medalu znajduje się artystyczny wizerunek kompozytora w formie grafiki komputerowej oraz napis: ROK KRZYSZTOFA KOMEDY. Natomiast na rewersie umieszczono logotyp Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz nazwę i datę biegu.

Warto dodać, że Bieg Republiki Ostrowskiej, który odbędzie się już po raz 57, jest jednym z najstarszych tego typu biegów w Polsce. Jego historia sięga 1963 roku. Na przestrzeni lat bieg zmieniał nazwę. Od 2013 roku jest to Bieg Republiki Ostrowskiej.

Zapisy do 57. Biegu Republiki Ostrowskiej przyjmowane są do 13 października br. lub do wyczerpania limitu miejsc (900 osób) wyłącznie drogą elektroniczną pod linkiem https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3327

Zobacz również: Trwają zapisy na biegi młodzieżowe 57. Biegu Republiki Ostrowskiej
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments