Z dniem 1 października Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole oficjalnie i w całości przejęła OSM w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak informuje OSM w Kole przejęcie nastąpiło „na wniosek Mleczarni w Ostrowie, która miała problemy, a chciała nadal pozostać w formie spółdzielczej, oraz za zgodą Zarządu OSM Koło i uchwałą Zebrania Przedstawicieli kolskiej OSM z dnia 29 czerwca 2019 r. Fuzja z OSM Koło to szansa dla Ostrowa na przetrwanie i rozwój. Obecna sytuacja OSM Koło jest bardzo dobra. To jedna z najlepszych spółdzielni w Polsce! Tak wynika z audytów finansowych firmy.

Spółdzielnia z Ostrowa Wielkopolskiego jest kolejną przejętą przez OSM Koło mleczarnią, dzięki czemu Koło tworzy w południowej Wielkopolsce bazę skupu ponad 300 tys. litrów mleka dziennie.

Na Walnym Zebraniu Przedstawicieli OSM Ostrów Wielkopolski delegaci niemal jednogłośnie podjęli decyzję o połączeniu z OSM Koło. Tylko jedna osoba była przeciwna połączeniu.

– Możecie być dumni z tego, że macie taką mleczarnię i takiego prezesa, skoro 22 na 23 delegatów zagłosowało za połączeniem z Kołem. Przejmując Ostrów zyskujecie nieruchomości, niezadłużoną mleczarnią i 113 dostawców, a dostawcy, którzy odeszli z Ostrowa, przeszli do Koła – wyliczał Przemysław Wilgocki, Przewodniczący Rady Nadzorczej OSM Ostrów Wielkopolski, na zebraniu w Kole w dniu 29 czerwca 2019 r.

Po przejęciu OSM Ostrów Wielkopolski oferta OSM Koło została rozszerzona o produkty pochodzące z Ostrowa, które są dostępne w hurtowni firmowej OSM Koło oraz sklepach.

Zobacz również: Rusza program szczepień dla seniorów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments