fot: UM Ostrów

Dziś pisali egzamin z języka polskiego, jutro napiszą z matematyki, a w czwartek z języka obcego nowożytnego. Ósmoklasiści rozpoczęli egzaminy.

W ostrowskich szkołach podstawowych, do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło dziś 1168 uczniów, a egzamin piszą dzieci urodzone w 2008 i 2009 roku. W Ostrowie Wielkopolskim to w sumie 1145 osób. Do testu przystąpiło także 23 uczniów urodzonych w 2007 roku. Najwięcej ósmoklasistów egzamin pisze w Szkole Podstawowej nr 9. To 159 uczniów. Co ciekawe, w przyszłym roku egzamin pisać będzie w sumie 369 dzieci.

– Przede wszystkim trzymamy mocno kciuki za ósmoklasistów, mówię to zarówno w imieniu swoim, jak i pani prezydent Beaty Klimek. Wszystko jest w ich rękach i są do tych egzaminów, dzięki swoim nauczycielom, na pewno świetnie przygotowani. To z jednej strony bardzo poważny egzamin, pierwszy taki, ale z drugiej strony – nie koniec świata. I myślę, że jeżeli tylko podejdą do tego poważnie, ze spokojem na tyle, na ile oczywiście w tej sytuacji to możliwe, to te wyniki będą dobre i bardzo dobre – mówi Sebastian Górski, z-ca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W marcu miasto, wspólnie ze szkołami ponadpodstawowymi oraz powiatem, zorganizowało wyjątkowe warsztaty. Te adresowane były do ostrowskiej młodzieży z VII i VIII klas, a ich główną ideą było poznanie zawodu i szkoły  „od kuchni”. Uczniowie warsztatami byli zachwyceni. Podkreślali, że pomogły im podjąć decyzję przy wyborze szkoły ponadpodstawowej.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments