laryngologia szpital Ostrów Wielkopolski

Wyremontowany został ostatni oddział szpitalny w budynku głównym ostrowskiego szpitala. Po remoncie oddział laryngologiczny został symbolicznie oddany do użytkowania pacjentom i personelowi.

– Oddając do użytku wyremontowaną laryngologię kończymy modernizacyjne dzieło w budynku głównym szpitala. Wielu nie wierzyło, że uda się zrobić tak wiele. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zmian w szpitalu – powiedział Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.

Środki na remont laryngologii pochodziły z funduszy unijnych będących w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego.

W ramach remontu wykonano prace budowlane obejmujące m.in. wymianę posadzek i, tynków i ścian, nowe sufity podwieszane, klimatyzację, instalacje wodno-kanalizacyjną, elektryczną i gazów medycznych. Zakupiony został także specjalistyczny sprzęt w tym zestaw do przeprowadzania endoskopowych operacji zatok obocznych nosa, optyka do chirurgii zatok przynosowych i napędów laryngologicznych, stół operacyjny, aparat do znieczulania oraz urządzenie do diagnostyki zaburzeń równowagi i wiele innych.

– Laryngologia funkcjonowała od początku istnienia od początku istnienia szpitala przy ul. Limanowskiego. Wiele lat temu wykonywała skomplikowane zabiegi i współpracowała z klinikami w Polsce. Obecnie oddział wykonuje rocznie 1500-2000 zabiegów. Oprócz kierownika pracuje tutaj 4 lekarzy specjalistów II stopnia i dwie rezydentki oraz pielęgniarki i pozostały personel – mówił Dariusz Bierła, dyrektor szpitala.

Łącznie koszt remontu laryngologii wyniósł ok. 3,8 mln zł. Z czego dofinansowanie wyniosło ok. 2,5 mln zł, a pozostała część pochodziła z budżetu powiatu.

Zobacz również: Ostrowskie nowe i wyremontowane budynki nagrodzone
ŹRÓDŁOStarostwo Powiatowe w Ostrowie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments