Prezydent miasta Ostrowa Beata Klimek podczas pobyty w Chińskiej Republice Ludowej podpisała w Chengdu stolicy prowincji Syczuan Memorandum o współpracy pomiędzy Ostrowem Wielkopolskim a Dystryktem Qingbaijiang.

– Bardzo się cieszę, że po dwóch latach zabiegów i starań z naszej strony, kilkukrotnych wizytach chińskich delegacji w Ostrowie, doszło dziś – w sercu portu kolejowego, z którego wyruszają pociągi do Polski – do podpisania tego kluczowego dokumentu – mówi prezydent miasta Beata Klimek.

Dystrykt Qingbiajing to jeden z największych ośrodków kolejowych w Chinach. Tutaj rozpoczyna się słynny Nowy Jedwabny Szlak i budowane jest Europejskie Centrum Przemysłowe.

Pierwsze kontakty Ostrowa Wielkopolskiego z Chinami zostały zainicjowane w 2017 roku w sektorze komunalnym. Podpisano wtedy list intencyjny o nawiązaniu przyjacielskiej współpracy między Ostrowem Wielkopolskim a Qingbaijiang dystryktem miasta Chengdu.  List zakłada współpracę w dziedzinie logistyki, inwestycji, kultury, sportu, edukacji, handlu. Jednocześnie miasta złożyły obietnicę współpracy oraz promowania zrozumienia i przyjaźni pomiędzy Dystryktem Qingbaijiang a Gminą Miasto Ostrów Wielkopolski.

Podjęcie współpracy ma przede wszystkim pozwolić na otwarcie naszego miasta na nowy, silny gospodarczo region świata, jakim są Chiny. Nowe kontakty Ostrowa Wielkopolskiego pozwolą na poszerzenie dotychczasowej współpracy międzynarodowej miasta Ostrowa Wielkopolskiego, wymianę doświadczeń i dobrych praktyk.

 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments