Z ostrowskich atrakcji mogą ze zniżką korzystać teraz nie tylko seniorzy z Ostrowa Wielkopolskiego, ale także mieszkańcy Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce w wieku senioralnym.

– Ostrowska Karta Seniora w tym roku będzie obchodziła mały jubileusz, bowiem to już 5 lat jej funkcjonowania. Program cieszy się niezwykłą popularnością wśród ostrowskich seniorów. Od jego startu posiadaczami kart zostało już ponad 11 000 Seniorów i Seniorek. W Ostrowie Wielkopolskim zamieszkuje około 19 000 seniorów, co stanowi 28% mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. 58% uprawnionych Seniorów posiada już Ostrowską Kartę Seniora – wylicza Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Z bliźniaczym programem ruszyła Gmina i Miasta Nowe Skalmierzyce. Pierwsi seniorzy korzystają już ze Skalmierzyckiej Karty Seniora i po podpisaniu dzisiejszego porozumienia mają możliwość korzystania z sześciu ulg, które można zrealizować na terenie Ostrowa Wielkopolskiego:

  • 30% zniżki na seanse filmowe organizowane w Kinie „Komeda” 3D;
  • 30% zniżki na imprezy organizowane przez Ostrowskie Centrum Kultury;
  • 30% zniżki na imprezy organizowane w Forum Synagoga;
  • 30% zniżki na korzystanie z lodowiska z funkcją rolkowiska;
  • 30% zniżki na korzystanie z Basenu Miejskiego „Olimpijska”;
  • 50% zniżki na korzystanie z Parku Olbrzymich Owadów na terenie zalewu Piaski Szczygliczka.

Cieszę się, że nasz program się rozrasta, zarówno o kolejnych przedsiębiorców, jak i seniorów. Wydaliśmy już blisko 500 kart i mamy nadzieję, że to dopiero dobry początek. Mamy wszak blisko 2500 osób mających prawo o taką kartę się ubiegać – mówi burmistrz Nowych Skalmierzyc Jerzy Łukasz Walczak– Chciałbym także bardzo serdecznie podziękować Pani Prezydent Beacie Klimek, która wykonała w naszą stronę ładny gest. Jesteśmy pierwszym samorządem, którego mieszkańcy w jesieni życia będą korzystali z ulg i zniżek na terenie Ostrowa Wielkopolskiego – podkreśla burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

Zawieranie tego rodzaju porozumień przynosi również wymierne korzyści dla Ostrowa Wielkopolskiego w postaci promocji naszego miasta. Skalmierzyccy seniorzy posiadający Kartę Seniora mogą na preferencyjnych warunkach korzystać z  ostrowskiej oferty kulturalnej, czy sportowej.

Zobacz również: Szansa na miejskie dotacje na społeczną rewitalizację
ŹRÓDŁOUM Ostrów