Dotacje dla „łapaczy deszczu”
fot: UM Ostrów

We wtorek, 12 kwietnia rusza kolejna edycja programu “Ostrów łapie deszcz”. To projekt wsparcia mieszkańców, którzy chcą zbierać i wykorzystywać wodę opadową, a ostrowianie mogą liczyć nawet na 2 tys. złotych dofinansowania.

Na dofinansowanie w wysokości 500 złotych może liczyć mieszkaniec, który na swojej posesji ustawi zbiornik na deszczówkę o pojemności do 500 litrów, 1000 złotych – jeśli zbiornik będzie mieć powyżej 500 litrów. Natomiast 2 000 złotych to propozycja dla tych ostrowian, którzy zdecydują się na montaż nowego zbiornika podziemnego.

Dotacja nie może pokrywać wydatków przeznaczonych na ten sam cel finansowanych z innych bezzwrotnych źródeł. Wsparcie może być udzielone wyłącznie na dofinansowanie kosztów koniecznych do realizacji zadania – kosztów zakupu i montaży elementów wchodzących w skład systemu deszczowego. Nie można jej jednak wykorzystać do opracowania dokumentacji, pokrycia kosztów remontu istniejącego systemu, a także zakupu i montażu rynien i rur spustowych.

By ubiegać się o dofinansowanie wystarczy złożyć wniosek w Urzędzie Miejskim Ostrowa Wielkopolskiego w terminie od 12 kwietnia do 2 maja.

Wnioski wraz z załącznikami należy składać w wersji papierowej w siedzibie Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim lub przesłać na adres ostrowskiego urzędu. Można go również przesłać w formie dokumentu elektronicznego przez elektroniczną skrzynkę podawczą organu (ePUAP:/MiastoOstrowWielkopolski/skrytka, Gmina Miejska Ostrów Wielkopolski).

Do ubiegania się o dotację uprawnione są:

1) podmioty niezaliczone do sektora finansów publicznych, w szczególności:

a) osoby fizyczne,

b) wspólnoty mieszkaniowe,

c) osoby prawne,

d) przedsiębiorcy;

2) jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi.

Wnioski będzie można pobierać ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim oraz ze strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Zobacz również: Kubuś potrzebuje naszego wsparcia, aby móc chodzić
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments