zdjęcie poglądowe, fot: pixabay.com

W ramach inicjatywy charytatywnej „Ostrów – Lubimy Pomagać” od poniedziałku ruszy zbiórka środków ochronnych dla najbardziej potrzebujących ostrowian.

Jak piszą organizatorzy akcji – „W tych trudnych czasach, kiedy cały świat pogrążony jest w walce z koronawirusem, niektórzy z nas bardzo potrzebują pomocy. Cenimy działalność na rzecz szpitali i innych placówek, w których jest ogromne zapotrzebowanie na maseczki, rękawiczki czy środki dezynfekujące. Jednak w okresie epidemii warto również pamiętać o osobach, których nie stać na te rzeczy, chociażby na wzgląd utraty pracy lub wcześniejszą trudną sytuację życiową. Przeznaczają oni swoje pieniądze na najpotrzebniejsze produkty do przetrwania, a nie na rzeczy, chroniące ich przed zakażeniem.🧬❤”

Organizatorzy akcji chcą właśnie pomóc takim osobom i organizują zbiórkę maseczek, rękawiczek ochronnych i środków czystości oraz dezynfekujących (np.mydeł do dezynfekcji). Zebrane rzeczy zostaną przekazane najbardziej potrzebującym mieszkańców naszego miasta, którzy nie mają środków finansowych na ich zakup.

Wszystkie potrzebne rzeczy można przynosić do świetlicy „Boże Podwórko” przy parafii pw. św. Stanisława w Ostrowie Wlkp. w godzinach 9.00 – 16.00. Zbiórka potrwa od poniedziałku 27.04 do czwartku 30.04.20 r.

Zachęcamy również do udostępniania informacji o prowadzonej zbiórce. Nigdy nie wiadomo, kto z naszych znajomych może pomóc w tek szlachetnej akcji.