Ostrów Pomaga! Bieg dla Martusi

0

Przyjaciele, rodzice Marty Ratajczak oraz Stowarzyszenie LORDS zaprasza na bieg charytatywny „Ostrów pomaga” Bieg dla Martusi, który odbędzie się 13 października 2019 r. na terenie ośrodka sportowo-rekreacyjnego Piaski – Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim.

Celem biegu charytatywnego „Ostrów pomaga” jest zbiórka funduszy na leczenie Marty Ratajczak, która urodziła się w 2017r. z wielotorbielowatością i dysplazją nerek. Jej nerki pracują obecnie na poziomie 27% wydajności. Jest to choroba postępuję i jest nieuleczalna, nieuchronnie zbliża ją do dializ i w przyszłości do przeszczepu nerki. W chwili obecnej dzięki odpowiedniej diecie (pozbawionej fosforanów, potasu), ograniczeniu białka, specjalnemu mleku (które nie jest dostępne w Polsce, jest sprzedawane na receptę i nie jest w żadnym stopniu refundowane) i lekom choroba Martusi jest pod kontrolą, ale w każdej chwili stan jej zdrowia może się pogorszyć.

Dojazdy do ICZMP (Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki) w Łodzi, gdzie jest leczona oraz leki przyjmowane każdego dnia generują duże koszty. Pomimo swojej choroby Martusia jest pogodną i bardzo żywą dziewczynką. Jej mama jest przedszkolanką, a tata ratownikiem medycznym. Zawodowo pomagają innym teraz my możemy pomóc im.

Organizatorzy proponują uczestnikom trasy biegowe 5km i 10km ( 2 pętle po 5 km ) lub 5 km Nordic Walking na terenie Piaski – Szczygliczka w Ostrowie Wlkp.

– Nasz bieg jest czymś innym niż wiele biegów ulicznych w okolicy – informują organizatorzy. – Zamiast asfaltu proponujemy teren leśny, który dostarczy wszystkim uczestnikom wiele szans na walkę z samym sobą i innymi. Dodatkowo bieg ten jest wyjątkowy bo charytatywny i został objęty patronatem honorowym przez Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Panią Beatę Klimek.

Przed biegiem na terenie ośrodka sportowo-rekreacyjnego Piaski – Szczygliczka organizatorzy planują przeprowadzić biegi dziecięce i inne atrakcje dla najmłodszych takie jak duże bańki mydlane, malowanie twarzy itp. Chcą aby cała impreza miała charakter rodzinny i zachęcała do wspólnego spędzenia mile czasu na łonie natury.

Po biegu każdy zawodnik otrzyma medal oraz butelkę wody, a najlepsze trzy panie i najlepszych trzech panów na trasach 5 km i 10 km oraz 5 km Nordic Walking puchary.

Jeśli ktoś nie może pobiec, a chciał by pomóc może dokonać wpłaty na konto Stowarzyszenia LORDS (Lokalny Ośrodek Rozwoju Doradztwa i Szkoleń) z dopiskiem Ostrów pomaga (bez danych osobowych).

WAŻNE INFORMACJE O BIEGU

ZAPISY do 06.10.2019 r.
www.mimsport.pl/index.php/zapisy/
Strona biegu:
https://www.facebook.com/ostrowpomaga

BIEGI DLA DZIECI, start godz. 10:00;
BIEG GŁÓWNY (5km i 10km-2 pętle), start godz. 11:30;
NORDIC WALKING (5km), start godz. 11:30.

Wysokość minimalnej opłaty startowej dla jednego zawodnika:
BIEGI DLA DZIECI: 10zł lub więcej; w dniu zawodów 20 zł lub więcej
BIEG GŁÓWNY 5km i 10km – 30zł lub więcej; w dniu zawodów 50 zł lub więcej
NORDIC WALKING: 20zł lub więcej; w dniu zawodów 40 zł lub więcej

Z uwagi na charytatywny charakter Biegu mogą Państwo wpłacać kwotę wyższą niż przewidziane opłaty startowe.

Opłatę startową należy wpłacić na konto:
Stowarzyszenie LORDS
ul. Wrocławska 2, 67-100 Nowa Sól
33 2030 0045 1110 0000 0412 2690
W tytule przelewu prosimy wpisać: „Ostrów Pomaga – imię i nazwisko zawodnika”
LUB „BIEG DZIECI Ostrów Pomaga – imię i nazwisko zawodnika”

Zobacz również: 13-latka zaatakowała ostra białaczka szpikowa. Rodzice proszę o pomoc!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments