Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka dla 14 miesięcznego Wojtusia, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Ratunkiem dla niego jest terapia genowa w USA. Niestety koszt to 9 mln złotych.

Jak piszą rodzice na portalu siepomaga.pl – „Ciąża przebiegała bardzo dobrze i książkowo. Poród był koszmarem i pierwsze niepokojące objawy u synka wskazywały, że to właśnie wtedy wydarzyło się coś niedobrego. Wojtek nie podnosił lewej rączki i nie ruszał nóżkami, ale lekarze uspokajali nas, że wszystko da się odzyskać dzięki rehabilitacji. Była nadzieja – będzie w porządku. Niestety, nasza rehabilitantka szybko odkryła, że źródło tkwi zupełnie gdzie indziej… Trafiliśmy do wrocławskiego szpitala, gdzie zrobiono Wojtusiowi badania genetyczne i odkryto bolesną prawdę. Rdzeniowy zanik mięśni typu 1. SMA – trzy literki oznaczające koszmar w najgorszym wydaniu. Synek miał dopiero 6 tygodni, a już wiedzieliśmy, że żyje z wyrokiem…

Ratunkiem dla Wojtusia jest leczenie w USA, gdzie – „ pojawiła się nowatorska terapia genowa, która działa inaczej niż lek dostępny w Polsce, wpływając bezpośrednio na uszkodzony gen SMN1 i pomagając dostarczyć odpowiednią ilość białka. Terapia ma też inną ważną zaletę, bo polega na jednorazowym podaniu, które wystarcza na całe życie. Mówi się, że jest to najdroższy lek świata, bo kosztuje ponad 2 miliony dolarów. Dla Wojtusia i innych dzieci z SMA to ogromna nadzieja na normalne życie i pozbycie się tych wszystkich rurek i sprzętów. Problem jest taki, że trzeba ją podać przed ukończeniem 2-go roku życia, a najlepiej jak najszybciej po otrzymaniu diagnozy, żeby choroba ukradła dziecku jak najmniej zdrowia.

Więcej na temat Wojtusia oraz o zbiórce można przeczytać > (otwiera się na nowej zakładce)”>TUTAJ>>Możesz też pomóc, biorąc udział w licytacjach: Licytacje dla Wojtusia z SMA. Mały Człowiek, Wielka Sprawa!

Pamiętaj, pomagasz również poprzez udostępnianie informacji o zbiórce, aby dotarła do jak najszerszego grona osób. Nigdy nie wiadomo, kto może w danym momencie pomóc.