2000 maseczek ochronnych wielokrotnego użytku, w ramach walki z koronawirusem, Ostrów Wielkopolski przekazał dwóm włoskim miastom – to Palata i Rotello. Włochy to jedno z państw, które w sposób szczególny dotknięte zostało pandemią COVID – 19. Maseczki trafią do osób walczących na „pierwszej linii frontu” oraz do osób starszych i samotnych.

– Ta pomoc to wyraz europejskiej solidarności między samorządami i wsparcia w walce z pandemią koronawirusa – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Palata i Rotello to dwa zaprzyjaźnione z samorządem ziemi ostrowskiej włoskie miasta położone na południu tego kraju w prowincji Compobasso. Do tej pory odbyły się dwustronne wizyty między samorządem Ostrowa Wielkopolskiego a rejonem Palaty i Rotello. O wyjątkowo trudnej sytuacji kryzysowej, z jaką zmagają się te dwa włoskie samorządy, władze Ostrowa Wielkopolskiego poinformował Donato Berchichi, Włoch pochodzący z prowincji Compobasso, który od lat mieszka w naszym mieście.

– Maseczki ochronne z Ostrowa trafią do osób najbardziej potrzebujących – pielęgniarek, lekarzy i wolontariuszy, a także osób starszych i samotnych we Włoszech. Miasta, do których przekazaliśmy maseczki, mają dużo trudniejszą sytuację, niż u nas. Wciąż brakuje tam środków ochronnych pierwszego kontaktu, a walka z koronawirusem jest wyjątkowo ciężka. Przekazanie maseczek – poza oczywistym celem sanitarnym – ma dla nas również znaczenie symboliczne. Ostrów Wielkopolski tym chce gestem wyrazić solidarność z innymi europejskimi samorządami, które znalazły się w trudnej, kryzysowej sytuacji. To także wyraz szacunku i wdzięczności dla osób walczących „na pierwszej linii frontu” z wirusem – podkreśla prezydent Ostrowa.

Przekazane do włoskich miast maseczki ochronne to jeden z elementów walki Ostrowa Wielkopolskiego z pandemią koronawirusa, tym razem na poziomie europejskim. W kwietniu br. maseczki ochronne wielokrotnego użytku trafiły do ostrowskich domów. Miasto w ramach walki z koronawirusem przekazało także 200 tys. złotych dla ostrowskiego szpitala.

Zobacz również: Pakiet pomocowy Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego
ŹRÓDŁOUM Ostrów