Zielono-niebieska rewolucja realizowana w Ostrowie Wielkopolskim oraz rewitalizacja Śródmieścia zostały nagrodzone podczas światowego rankingu miast LivCom Awards. Ostrów Wielkopolskim w kategorii „Projekty” zajął III miejsce.

Do ścisłego finału w zwycięskiej kategorii zakwalifikowały się tylko 22 miasta i 33 projekty z 24 krajów, w tym Ostrów Wielkopolski.

– Nasza zielono-niebieska rewolucja i rewitalizacja Śródmieścia bardzo mocno wpisuje się w ogólnoświatowe trendy. To one wyznaczają nam dzisiaj kierunki, w które powinniśmy pójść. Tak szczególne wyróżnienie, zdobycie III miejsca i brązowego medalu w tym światowym konkursie, jest dla mnie powodem do wielkiej dumy i radości. Wyprzedziła nas jedynie Lubljana ze Słowenii i Qihe County w Chinach. Ranking dedykowany jest dla wszystkich miast, bez podziału na małe, średnie czy metropolie, można więc sobie wyobrazić jak silna była konkurencja – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

LivCom Awards to międzynarodowy, globalny ranking, który jest organizowany od 1997 roku. W poprzednich edycjach finalistami były m.in. Abu Dhabi ze ZEA, szwedzkie Malmo, czy australijskie Port Fairy. Przeglądu i oceny prezentacji dokonuje międzynarodowy panel jurorów składający się ze specjalistów ds. środowiska i zarządzania krajobrazem.

Ranking organizowany jest pod patronatem ONZ, a udział w konkursie jest bezpłatny.

Zobacz również: Prezydent Beata Klimek z absolutorium i wotum zaufania

Zobacz również: Nowy zbiornik retencyjny wymaga remontu
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

a czy jurorzy widzieli te wszystkie miejsca, w ktorych kiedyś stały piękne, zdrowe, zielone drzewa, a obecnie jest BETON?

prezydentka chwali się konkursami, rankingami, a od 2 dni w kranach wody nie ma!!!!!!!

tak, to prawda – osiedle Wenecja bez ciepłej wody od wczoraj