Ostrów Wielkopolski został wyróżniony Tablicą Honorową Rady Europy. To kolejna, po Dyplomie i Fladze Honorowej, prestiżowa nagroda dla naszego miasta.

Ostrów Wielkopolski znalazł się w wyjątkowym gronie, zaledwie 6 miast z całej Europy, które takie elitarne wyróżnianie, w tym roku, otrzymało. Oficjalne odsłonięcie tablicy odbyło się w Ostrowskim Centrum Kultury.

Tablica Honorowa to jedno z odznaczeń Nagrody Europy, która została ustanowiona 68 lat temu, przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy. Nagroda przyznawana jest miastom wyróżniającym się poprzez działania w zakresie współpracy międzynarodowej oraz aktywność międzynarodową i zasługi dla promocji idei jedności europejskiej.

W tym roku konkurs miał charakter wyjątkowy, ponieważ Komitet ds. Nagrody Europy w szczególny brał pod uwagę aktywność w miast w zakresie  solidarności europejskiej, w tym pomoc Ukrainie, za co Ostrów Wielkopolski został oceniony bardzo wysoko.  

Ostrów Wielkopolski do tej pory otrzymał Dyplom Europy (2017) oraz Flagę Honorową (2019).

Przyznawana co roku, Nagroda Europy jest dostępna dla miast i gmin 46 państw członkowskich Rady Europy, bez względu na ich rozmiar i liczbę mieszkańców.

Zobacz również: Nowe „zielone” przystanki powstały w Ostrowie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments