Muzeum 3D w Ostrowie Wielkopolskim

Ostrów Wielkopolski został wyróżniony w ramach konkursu „Innowacyjny Samorząd 2021” organizowanego przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej. W czwartek podczas uroczystej gali prowadzonej zdalnie wręczono nagrody wszystkim 17 laureatom i 48 wyróżnionym samorządom.

W tym roku 226 samorządów z całego kraju zgłosiło do konkursu 396 projektów, czyli o ponad 30 proc. więcej niż w ubiegłorocznej edycji. Przyznano 17 nagród i 48 wyróżnień w pięciu kategoriach konkursowych – miasta powyżej 200 tys. mieszkańców, gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy wiejskie oraz powiaty.

Najważniejszymi kryteriami oceny były nowatorstwo w skali kraju i rezultaty zastosowanych rozwiązań oraz potencjał do zainspirowania innych jednostek samorządu terytorialnego do podejmowania podobnych kreatywnych działań.

– Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom. Innowacyjny samorząd, to samorząd otwarty na różnego rodzaju pomysły i na dialog. To samorząd, który potrafi na nieoczywiste sprawy spojrzeć w taki sposób, by stworzyć dodatkową wartość. To wreszcie samorząd, z którym warto rozmawiać, który inspiruje mieszkańców, by się rozwijali i zachęca firmy do rozwijania działalności właśnie tam. To jest również taki samorząd, z którym Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo najbardziej lubi współpracować – powiedział Robert Perkowski, wiceprezes zarządu PGNiG ds. operacyjnych podczas gali wręczania nagród.

W kategorii gminy miejskie I miejsce przyznano Dąbrowie Górniczej za Dialog zamiast rywalizacji – Dąbrowski Budżet Partycypacyjny 2.0. Kolejne miejsca zajęły Podkowa Leśna oraz Ełk.

W tej kategorii wyróżniony został również Ostrów Wielkopolski za „Muzeum 3D – gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością”, gdzie w niezwykłej przestrzeni muzeum 3D odnaleźć można m.in. rekonstrukcje dawnych miejsc Ostrowa Wielkopolskiego z początku XX wieku, obejrzeć projekcje filmowe, odwiedzić dawny zakład fryzjerski czy wirtualnie przymierzyć stroje z epoki. Muzeum to połączenie nowoczesnych technologii z tradycyjnie stylizowanymi miejscami z epoki. W aranżacji wnętrza odwzorowano ówczesny charakter miejskich ulic, sklepów, zakładów rzemieślniczych, starego kina, kawiarni.
ŹRÓDŁOSerwis Samorządowy PAP
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments