fot: UM Ostrów

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosiło wyniki konkursu  „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” w ramach którego Ostrów Wielkopolski uzyskał dofinansowanie w wysokości 2,5 mln zł na budowę centrum sportowo – treningowego „Za parowozownią”.

Budowa centrum podzielona została na etapy i pierwszy z nich rozpocznie się już w sierpniu w ramach którego wybudowane zostanie boisko z nawierzchnią syntetyczną o wymiarach 115m x 75m (pole gry 105m x 68m) wraz z pełną infrastrukturą – to przyłącze i instalacja wodociągowa, przyłącze i kanalizacja deszczowa, przyłącze i kanalizacja sanitarna oraz instalacja elektryczna – w tym oświetlenie oraz monitoring. Wykonawca zadba też o właściwe ogrodzenie tego terenu. Powstanie tu ogrodzenie panelowe o długości 830 m.b., ogrodzenie betonowe długości 260 m.b., ogrodzenie z siatki przeciwpyłowej długości 40 m.b., a także piłkochwyty długości 350 m.b.

Dzięki dofinansowaniu będzie możliwe przyspieszenie procesu inwestycyjnego i miasto Ostrów będzie mogło rozpocząć prace nad kolejnym etapem. Szybciej powstaną takie elementy centrum jak m.in.: budowa boiska z nawierzchnia naturalną, systemem nawadniającym i drenarskim, oświetleniem, budowa budynku toalet, trybun oraz kontynuację prac związanych z sieciami wodociągowymi i kanalizacyjnymi, a także systemu monitoringu.

Zobacz również: Rusza budowa centrum treningowego „Za parowozownią”
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments