fot: UM Ostrów

Ostrów Wielkopolski, po raz kolejny, znalazł się na liście programu Sejmiku Województwa Wielkopolskiego „Deszczówka”, dzięki czemu uzyskał wsparcie w wysokości 49 813 złotych na budowę zbiornika retencyjnego przy Przedszkolu nr 3 “Jaś i Małgosia” na Pruślinie.

To bardzo dobra informacja, ponieważ inwestycja ta wpłynie na zmniejszenie zużycia wody z wodociągów miejskich, odciąży kanalizację deszczową, i pozwoli na ograniczenie kosztów za rachunki zużywania bieżącej wody do podlewania terenów zielonych wokół przedszkola. Równie ważny jest jednak aspekt edukacyjny tego zadania, które mam nadzieję pozytywnie wpłynie na świadomość ekologiczną dzieci w zakresie oszczędności wody przeznaczonej do spożycia, czy racjonalne gospodarowania wodą opadową. Uczmy się dbać o naszą planetę od najmłodszych lat! – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Koszt zbiornika retencyjnego przy przedszkolu Jaś i Małgosia ma wynieść niespełna 85 tys. złotych, pozyskana dotacja w wysokości 49 813 złotych to niemal 60% wsparcie inwestycji. Zbiornik, dla bezpieczeństwa dzieci, będzie zbiornikiem podziemnych.
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments